Harni Colony, Vadodara, Gujarat
GST No. 24CCGPP3346C1ZV
Call 07942559019 89% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Print Width | 12.7 mm |
| Printing Technology | TIJ |
| Print Resolution | 600 dpi |
| Mounting | Online |
| Usage | Batch Coding, Document Print, Carton Coding, Expiry Printing, Label Printing |
| Max Print Height | Up to 12.7 mm |
| Ink Type | Solvent Based |
| Print Speed | Up to 50 m/min |
| Interface | Touch Screen |
| Max Print Lines | More Than 4 Lines |
| No Of Print Heads | 1 Head |
| POWER SUPPLY - 220V / 60 w |
| PRINTING HEIGHT - 12.7 / 25.4 / 50.4 MM |
| PRINTING CONTENT - QR CODE, TEXT, SERIAL NO. |
| LOGO GRAPHICS, ETC.. |
| SUPPORT LANGUAGE - CHINESE, ENGLISH, ETC… |
| BELT WIDTH - 190 MM |
| PACKING SIZE - 630 X 475 X 325 MM |
View Complete details
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Brand | 60 Piece/Min |
| Voltage | 110V / 220 V |
| Capacity | 30-40 / min |
| Frequency | 50 Hz |
| Ink Roller Size | 35 x 32 mm |
| Power | 180 W |
| Suitable size for printing | L: 50-500mm; W: 30-190mm |
| Dimension | L440 x W465 x H300 mm |
| Net Weight | 26 Kg |
| Printing Type | Solid Ink Coding |
| Printing Speed | up to 300 ppm |
| Printing Line | T type: 8 lines, R type: 5 lines |
View Complete details
| Production Speed | 90 Piece/Min |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Brand | Epsilon Automation |
| Capacity | 50 m/min |
| Material | MS |
| Usage/Application | Industrial |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 60Hz |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Printing Technology | TIJ |
| Print Technology | TIJ |
| Mounting | Online |
| Max Print Lines | 4 Lines |
| Max Print Height | Up to 12.7 mm |
| Print Height | 12.7 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Finishing | Polished |
| Frequency | 50 Hz |
| Matrial | MS |
| Phase | Single |
| Power Source | Electric |
| Usage/Application | Industrial |
| Voltage | 240 V |
| Production Speed | 90 Piece/Min |
View Complete details