Harni Colony, Vadodara, Gujarat
GST No. 24CCGPP3346C1ZV
Call 07942559019 89% Response Rate
Send Enquiry
| Printing Technology | TIJ |
| Printer Type | ONLINE MINI TIJ WITH CONVEYOR |
| Printing Speed | 20 piece/min |
| Mounting | Online |
| Print Color | BLACK |
| Max Print Height | Up to 12.7 mm |
| Print Height | Up to 12.7 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Print Resolution | 300 dpi |
| Printing Surface | Carton, Metal, Pipe, Wood, Cable, Plastic |
| Ink Colours | BLACK |
| Data Interface | USB |
| Usage | Batch Coding |
| Warranty | 6 Month |
View Complete details
| Printing Technology | TIJ |
| Mounting | Online |
| Max Print Height | Up to 12.7 mm |
| Ink Type | Solvent Based |
| Max Print Lines | More Than 4 Lines |
| Supported Surface | Paper, Carton Board, Plastic |
| Print Speed | 51–100 m/min |
| Interface | Touch Screen |
| No Of Print Heads | 1 Head |
| MODEL - XDD-127 |
| POWER SUPPLY - 220V / 60 w |
| PRINTING HEIGHT - 12.7 / 25.4 / 50.4 MM |
| PRINTING CONTENT - QR CODE, TEXT, SERIAL NO. |
| LOGO GRAPHICS, ETC.. |
| SUPPORT LANGUAGE - CHINESE, ENGLISH, ETC… |
| BELT WIDTH - 190 MM |
| PACKING SIZE - 630 X 475 X 325 MM |
| WEIGHT - 17 KG |
View Complete details
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Brand | Epsilon Automation |
| Print Speed | maximum 80-150 times / min |
| Capacity | 40 m/min |
| Material | Stainless Steel (Body) |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 200 W |
| Printing Area Single Line | 4mm x 35mm, about 15 characters |
| Printing Area Double Line: | 8mm x 35mm, about 30 characters. |
View Complete details