Harni Colony, Vadodara, Gujarat
GST No. 24CCGPP3346C1ZV
Call 07942559019 89% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Machine Type | Box Strapper |
| Capacity | 10 SPM |
| Automation Grade | SEMI AUTOMATIC |
| Strap Material | PP |
| Strap Width | 6 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Box Strapping |
| Strapping Speed | 1.5 STRAP PER/MIN |
| Voltage | 220 V |
| Power | 500 W |
| Machine Grade | Semi-Automatic |
| Brand | IMPORTED |
| Model Name/Number | BOX STRAPPING MACHINE |
| Phase | SINGLE |
View Complete details
Product Brochure
| Operation | Semi Automatic |
| Capacity | 20 SPM |
| Strap Material | PP |
| Strap Width | 6 mm |
| Material | Cast Iron |
| Usage/Application | Industrial |
| Voltage | 220V |
| Power | Electric |
| Brand | Epsilon Automation |
| Phase | Single |
View Complete details
Product Brochure
| Operation | Semi Automatic |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Capacity | 20 SPM |
| Strap Material | PP |
| Strap Width | 15 mm |
| Material | Cast Iron |
| Usage/Application | Box Strapping |
| Brand | Epsilon |
| Power | Electric |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 220V |
View Complete details