Harni Colony, Vadodara, Gujarat
GST No. 24CCGPP3346C1ZV
Call 07942559019 89% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Printer Type | ONLINE |
| Printing Technology | TIJ |
| Print Color | BLACK |
| Conveyor Speed | Up to 30 m/min |
| Print Height | Up to 12.7 mm |
| Max Print Lines | More Than 4 Lines |
| Ink Type | Solvent Based |
| Application | Cartons, Pouches, Foil, Bottles, Labels |
| Interface | Touch Screen |
| Structure Material | SS |
| Country Of Origin | Imported |
View Complete details
| Machine Type | Handheld Inkjet |
| Max Print Height | 12.7 mm (0.5 Inch) |
| Max. Print Height | 12.7 mm (0.5 Inch) |
| Ink Type | Solvent Based |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Body Material | Stainless Steel |
| Number of Print Lines | 1-4 Lines |
| Connectivity | USB |
| Features | Touch Screen, Barcode/QR Printing |
| Printing Speed | Up to 120 m/min |
View Complete details