Harni Colony, Vadodara, Gujarat
GST No. 24CCGPP3346C1ZV
Call 07942559019 89% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Printer Type | ONLINE |
| Capacity | 120 m/min |
| Printing Technology | TIJ |
| Print Color | BLACK |
| Mounting | Online |
| Print Height | Up to 12.7 mm |
| Max Print Height | Up to 12.7 mm |
| Object Size ( L x W)MM | 20 mm |
| Color | Silver |
| Phase | Single |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details
| Printer Type | Handheld TIJ |
| Print Color | BLACK |
| Print Height | Up to 12.7 mm |
| Ink Type | Solvent Based |
| Printing Surface | Metal, Plastic, Pipe, Carton, Cable, Wood |
| Battery Backup | Above 8 hr |
| Data Interface | USB |
| Usage | Batch Coding |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details
| Printing Technology | TIJ |
| Capacity | 70 m/min |
| Printer Type | Handheld TIJ |
| Mounting | Online |
| Print Color | BLACK |
| Max Print Height | Up to 12.7 mm |
| Print Height | Up to 12.7 mm |
| Ink Type | Solvent Based |
| Max Print Lines | More Than 4 Lines |
| Supported Surface | Pouch Film, Plastic, Metal, Wood, Paper, Glass, Carton Board |
| Object Size ( L x W)MM | 35 mm |
| Usage | Industrial |
| Phase | Single |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details
| Printing Technology | TIJ |
| Mounting | Online |
| Max Print Height | Up to 12.7 mm |
| Ink Type | Solvent Based |
| Max Print Lines | More Than 4 Lines |
| Supported Surface | Plastic, Carton Board, Paper, Pouch Film |
| Print Speed | Up to 50 m/min |
| Interface | Touch Screen |
| No Of Print Heads | 1 Head |
View Complete details
| Printing Technology | CIJ |
| Capacity | 60 m/min |
| Mounting | Online |
| Max Print Height | Up to 12.7 mm |
| Production Speed | 60 Piece/Min |
| Display | LCD Type |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Print Speed | 200 Meter/Min |
| Number of Line | 1 to 4 Lines |
| Printing Character Height | 2mm-10mm |
| Printing Scope | 5mm-20mm |
| Protection Grade | IP65 |
| Body Material | Stainless Steel |
| Weight | 30 kg |
| Printing Distance | 12 mm |
| Gross Power | 50 Watt |
| Nozzel | Ruby Nozzle |
View Complete details
| Printing Technology | TIJ |
| Printer Type | Handheld TIJ |
| Mounting | Online |
| Print Color | BLACK |
| Belt Width | 1200 mm |
| Max Print Height | Up to 12.7 mm |
| Print Height | Up to 12.7 mm |
| Max Print Lines | More Than 4 Lines |
| Ink Type | Solvent Based |
| Supported Surface | Plastic, Paper, Metal, Carton Board, Pouch Film, Glass, Wood |
| Frame Material | SS304 |
| Surface | Polished |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Capacity | 100 Kg/Feet |
| Material | Stainless Steel |
| Frequency | 50 Hz |
| Conveyor Type | Belt |
| Brand | Epsilon Automation |
| Length | 10 Feet |
View Complete details
| Print Technology | Continuous Inkjet |
| Max Print Speed | 150 m/min |
| Capacity(Print/Min) | 200 |
| Usage/Application | Industrial |
| Weight | 25 Kg |
| Color | White |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details