Harni Colony, Vadodara, Gujarat
GST No. 24CCGPP3346C1ZV
Call 07942559019 89% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Operation Type | Hand Operated |
| Capacity | 30 packets/min |
| Filling Range | 50 ml to 500 ml |
| No Of Heads | 1 Head |
| Suitable For | Oil, Juice, Shampoo, Sanitizer, PERFUME, Water, Syrup, Ink |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Voltage | 220V |
| Fill Size | 5 ML TO 1000 ML |
| Warranty | 6 months |
| Driven Type | Electric |
View Complete details
Product Brochure
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Filling Range | 50 ml to 500 ml |
| No Of Heads | 1 Head |
| Suitable For | Oil, Water, Juice, Syrup, ATTAR |
| Body Material | SS304 |
| Power Supply | 230 V Single Phase |
View Complete details
| No Of Heads | 1 Head |
| Filling Range | 5-100 ml |
| Capacity | 600 to 1200 BPH |
| Warranty | 6 Months |
| Operation Type | Pneumatic |
| Suitable For | Oil, Water, Milk, Chemicals |
| Container Type | Bottle, Jar, Can, Pouch |
| Driven Type | Pneumatic |
| Voltage | 220V/110V |
| Power | 200 W |
| Filing Material | liquid filling |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Brand | Epsilon Automation |
| Body Material | Stainless Steel |
| Dimension(L*W*H) | 806(L) *180(W) *690(H) mm |
| Max Flow Rate | 1-25 b/min |
| Filling accuracy | +- 1 % |
| Automatic Grade | Semi Automatic |
| Material Grade | SS304 |
View Complete details
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Capacity | 500 pouch/hour |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 240V |
| Material | Mild Steel |
| Power | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangle |
View Complete details
| Filling Range | 10 ml to 100 ml |
| No Of Heads | 1 Head |
| Filling Speed | Up to 10 bpm |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Metering Type | Time Based |
| Suitable For | Milk, Juice, Ink, Sanitizer, Syrup, Chemicals, Oil, Water |
| Body Material | SS304 |
| Display Type | Digital |
| Power Supply | 110 V Single Phase |
View Complete details
Product Brochure
| Machine Type | Semi Automatic |
| Packaging Type | Bottle |
| Number Of Heads | Single Head |
| Brand | Imported |
| Fill Size | 50 x 1000 ml |
| Material | SS304 |
| Fluid Type | Honey |
View Complete details