Harni Colony, Vadodara, Gujarat
GST No. 24CCGPP3346C1ZV
Call 07942559019 89% Response Rate
Send Enquiry
| Machine Power | 2 HP |
| Driven Type | Electric |
| Pouch Length | 2 |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 240 V |
| Weight | 200kg |
| Material | MS |
| Pouch Capacity | 200 grams |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Capacity | 500 Pouch/Hour |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Capacity | 50gm to 3kg |
| Brand | Epsilon |
| Power | 500W |
| Model Name/Number | Epsilon |
| Packaging Type | Automatic |
| Voltage | 220VAC |
| Feeding Head | 2 head |
| Power Requirement | single phase 220vac |
Additional Information:
View Complete details