Harni Colony, Vadodara, Gujarat
GST No. 24CCGPP3346C1ZV
Call 07942559019 89% Response Rate
Send Enquiry
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Seal Machine Type | Tray Sealer Machine |
| Capacity | 500 Trays/hr |
| Voltage | 220V |
| Temperature | 0 - 200 Degree C |
| Power | Electric |
View Complete details
Product Brochure
| Tray Size | 140×190 mm |
| No Of Cavities | Single Cavity |
| Sealing Speed | 8–12 trays/min |
| Seal Material | Polypropylene |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Capacity | 400 Trays/hr |
| Temperature | 0-200 Degree C |
| Voltage | 220 V |
| Power | 700 W |
| Brand | Epsilon Automation |
| Weight | 26 kgs |
| Frequency | 50 / 60 Hz |
| Dimension (L x W x H) | 460 mm |
| Packing Sizes | Containers Size : 400gm, 500gm, 800gm, 1000gm, 1250gm, 1500gm |
View Complete details
| Seal Machine Type | Cup Seal Machine |
| Capacity | 350 Trays/hr |
| Brand | Epsilon |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Automatic |
| Packaging Type | Manual |
View Complete details