Harni Colony, Vadodara, Gujarat
GST No. 24CCGPP3346C1ZV
Call 07942559019 89% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Seal width | 260 mm |
| Sealing Length | 15 inch |
| Chamber Type | Single |
| Chamber Size | Workroom Size: 280*390*60 MM |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 220 v |
| Power | Electric |
View Complete details
| Chamber type | TABLE TOP |
| Seal width | 260 mm |
| Automation grade | Semi automatic |
| Body material | Stainless steel |
| Power | 0.75 kW |
| Voltage | 220 V single phase |
| Chamber size | 350x300x100 mm |
| Application | Pharma, Dry fruits, Masala, Meat, Food, Seafood |
| * DZ 260 Table type vacuum packaging machine is |
| featured by processing of vacuuming, sealing, |
| cooling which is used in vacuum packaging for the |
| food, pharmaceutical, aquatic, chemical and |
| electronic industries. |
View Complete details
| Seal width | 600 mm |
| Chamber size | 600x500x160 mm |
| Body material | Stainless steel |
| Automation grade | Semi automatic |
| Gas flushing | No gas |
| Cycle time | 20 sec |
| Application | Cheese, Meat, Bulk grain, Seafood, Pharma bulk |
| automatic processing of |
| vacuuming, sealing, printing, |
| cooling, which is used in vacuum |
| packaging for the food |
| ,pharmaceutical, |
| aquatic, chemical |
| and electronic |
| industries. |
View Complete details