Harni Colony, Vadodara, Gujarat
GST No. 24CCGPP3346C1ZV
Call 07942559019 89% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Orientation | Horizontal |
| Max. Loading Capacity | 3 kg |
| Max Loading Capacity | 3 Kg |
| Operational Mode | Horizontal |
| Material | Mild Steel |
| Sealing Width | 12 mm |
| Sealing Speed | 6 m/min |
| Body Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | EPSILON |
| Max. Conveyor Load | 3 KG |
| Features | Vacuum Sealing, Gas Flushing |
| Power | 500 W |
| Packaging Type | POUCH SEALING+VACUUM+NITROGEN |
| Usage/Application | POUCH SEALING |
Additional Information:
View Complete details