Harni Colony, Vadodara, Gujarat
GST No. 24CCGPP3346C1ZV
Call 07942559019 89% Response Rate
Send Enquiry
| Packaging Speed | 2x120 P/M |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Epsilon Automation |
| Voltage | 220 V |
| Accuracy | X(0.5) |
| Packaging Material | Stand-up Pouch, Bags, Film, Pouch |
| Machine Dimension | 2055(L)*1400(W)*1520(H)mm |
| Power Consumption | 1000 W |
| Driven Type | Electric |
| Hopper Volume | 1.6 L |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Current | 11A |
| Gross Weight | 650 kg |
| Number Of Head | 10 Head |
View Complete details